loading

Tente Sistemleri nedir ?

Tente Sistemleri nedir ?

Katlanır kollu tente: İstenilen ölçülerde yapılabilen; balkon, teras ve bahçeler için makul olan tentelerdir.
Eğim ayarlı tente: Eğimini ayarlamayı sağlayan bir mekanizmaya sahip olan tentelerdir. Çevirme koluyla tenteye güneşe göre istenilen eğim verilir.
Körüklü tente: Körüğü vasıtası ile yandan gelen güneşi de engelleyip istenildiği gibi ayarlanabilen tentelerdir.
Spotlu tente: Tente sistemine spot yerleştirilen çeşittir. Bahçede aydınlanmayı da sağlar.
Tek taraflı tente: İki profilin üzerine monte edilip tek taraflı açılan tentelerdir.
Çift taraflı tente: Ayak sistemi üzerine yapılan, iki tarafa da açılabilen tente çeşididir. Tekerlekli ayak sistemiyle taşınabilen modelleri de vardır.
Sabit tente: Seçilen mekânın üzerini kaplayacak biçimde sabitlenen ve açılıp kapanma özelliği olmayan tentelerdir. Kafe gibi açık mekânlarda tercih edilir.
Manuel tente: Elle açılabilen tentelerdir.
Motorlu tente: Elektrik ile çalışıp uzaktan kumanda ile idare edilebilen tentelerdir.
Raylı pergola tente: Raylı Pergola Tente sistemleri kısa bir süre önce kanunen yasak getirilen sigara yasağı için tasarlanarak kafe, otel, restoran tarzı iş yerleri için gözde bir ürün olmuştur. Ürünün %80'i alüminyum olup geri kalanı çelik konsülüksiyon elektrostatik boya ile boyanarak uzun süreli kullanımı sağlanmaktadır. Ayrıca uzaktan kumanda sistemi ile ileri-geri hareket imkânı sunularak kullanışlılaştırılmaktadır.
Makkatiyenrı pistonlu olan tenteler daha uzun ömürlü ve daha sessizdirler. Sensörlü tentelerde tentenin yağmur, güneş ve rüzgâr gibi nedenlerden zarar görmesini engel olan bir mekanizma vardır ve bu sistem vasıtası ile altındaki mobilyaları da korur. Güneşi tam karşıdan gören mekânlarda tentenin ön kısmından çıkan güneşlikler kullanılır. Tentenin kumaşı su geçirmeyen ve solmayan türdendir ve kullanılan malzeme çeliktir.